in ,

Pivní lázně Plzeň

Luxusní, ale přesto útulné pivní lázně v hlavním městě všech pivařů – Plzeň.

Pivní lázně Plzeň se nacházejí v pivovarském dvoře pivovaru Purkmistr. Pivovar Purkmistr najdeme v jižní části Plzně, konkrétně v části Plzeň – Černice při výpadovce směrem na České Budějovice. Původní objekt pivovaru Purkmistr byl v roce 2007 doplněn o další budovy, které se exteriérem nesou v duchu původní architektury. Samotné pivní lázně byly v pivovaru Purkmistr otevřeny na podzim roku 2012. Interiér celého komplexu je zařízen v moderním směru, a proto uspokojí i náročné klienty.

Kde objednat?

Objednejte si pobyt či proceduru v pivních lázních Rožnov pod Radhoštěm online pomocí oficiálních prodejců. Prodejci jsou ověřeni zákazníky a certifikováni společností APEK. Platnost poukazu je 1 rok.

NEJLEPŠÍ NABÍDKY

Vyberte si požadovaný balíček a klikněte na tlačítko “ZOBRAZIT NABÍDKU”. Následně budete přesměrováni na stránky prodejce.

Prodejce

Popis

Cena

Detail zážitku

prodejce-esennce

Pivní lázně Plzeň

Cena od

1 590,- Kč

prodejce-esennce

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Pivní lázně Plzeň pro dva

Cena od

2 990,- Kč

prodejce-esennce

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Víkend v pivních lázních Plzeň (1 noc)

Cena od

4 890,- Kč

Co pobyt v pivních lázních Plzeň zahrnuje?

Pobyt v pivních lázních Plzeň začíná ubytováním v místním čtyřhvězdičkovém hotelu Purkmistr. Hotel Purkmistr je součásti pivovarského dvora. Celý komplex hotelu disponuje luxusně a moderně zařízenými interiéry, které navozují příjemnou atmosféru. Po ubytování vás čeká samotný hlavní bod pobytu, tím je koupel v pivní lázni. Pivní lázeň se odehrává v dřevěné kádi pro dva. Káď je naplněná vodou se speciálním druhem plzeňského piva Purkmistr o teplotě 35°C. Během koupele vám bude k dispozici dřevěný soudek piva, s kterého si můžete dopřávat pivo bez omezení. Tato procedura trvá 20 minut. Po pivní koupeli vás čeká odpočinek v relaxační odpočívárně, kde budete také 20 minut. Samozřejmostí je snídaně pro dvě osoby v ceně pobytu, která vás čeká ráno po relaxačním večeru.

 

Kdy můžete na pobyt v pivních lázních Purkmistr vyrazit?

Pivní lázně Plzeň můžete navštívit, kdykoliv během týdne, výjimku tvoří období Vánoc a Silvestra.

 

Co jiného Plzeň nabízí?

Plzeň je statutárním městem v Plzeňském kraji. Samotná Plzeň je známá především jako pivovarnické a průmyslové město. Průmyslem se Plzeň proslavila díky továrně Škoda, kde se vyráběly průmyslové stroje a dopravní prostředky. Samotná historie Plzně jako pivovarnického města je známá v celém světě. V Plzni se vaří světově proslulý Plzeňský Prazdroj, dalším známým pivem může být například Gambrinus nebo plzeňský Purkmistr. Z historického hlediska je Plzeň ještě zajímavějším městem, najdeme zde spoustu krásných divadel a budov, zajímavosti může být například Muzeum loutek nebo Muzeum strašidel.

Moderní interiér pivních lázní v Černicích.
Pivní lázně Plzeň - toto vás čeká při návštěvě.

Historie pivních lázní v Plzni

Původ pivních lázní v Plzni

Plzeň je město, které je neodmyslitelně spjato s pivem, díky světoznámému plzeňskému pivu. Není tedy divu, že právě zde se nacházejí pivní lázně, které přinášejí unikátní spojení tohoto tradičního městského klenotu s moderním wellness. Pivní lázně v Plzni začaly vznikat ve druhé polovině 20. století a od té doby si získaly velkou oblibu mezi návštěvníky města i místními.

 

Vývoj a modernizace pivních lázní v Plzni

S rostoucím zájmem o pivní lázně v Plzni přišel i rozvoj a modernizace těchto zařízení. Dnešní pivní lázně nabízejí širokou škálu procedur a technologií, které vycházejí z nejnovějších poznatků v oblasti wellness a zdraví.

 

Proč navštívit pivní lázně v Plzni

Léčivé účinky pivních lázní

Pivní lázně jsou známé svými léčivými účinky, které působí na tělo i mysl. Kombinace chmele, kvasnic a dalších pivních složek má pozitivní vliv na pokožku, svaly, klouby a nervový systém. Pivní lázně také posilují imunitní systém, zlepšují krevní oběh a přispívají k celkovému uvolnění a relaxaci.

 

Nezapomenutelný zážitek a kultura města

Navštívit pivní lázně v Plzni znamená nejen vyzkoušet si jejich léčivé účinky, ale také se ponořit do bohaté kultury a historie města. Plzeň je proslulá svým pivovarem, architekturou a mnoha kulturními akcemi, které můžete spojit s návštěvou pivních lázní.

 

Procedury v pivních lázních v Plzni

Pivní koupel

Hlavní procedurou v pivních lázních je pivní koupel. Jedná se o koupel v dřevěné kádi naplněné teplou vodou a směsí pivních složek, jako jsou kvasnice, chmel a ječmen. Během koupelí se uvolňují účinné látky z pivních složek, které pronikají do pokožky a působí blahodárně na celý organismus.

 

Pivní masáž

Pivní masáž je další oblíbenou procedurou v pivních lázních v Plzni. Masáž se provádí za použití speciálního pivního oleje, který obsahuje vitamíny a minerály z pivních surovin. Masáž pomáhá uvolnit napjaté svaly, zlepšit krevní oběh a poskytnout celkovou relaxaci.

 

Pivní obklady

Pivní obklady jsou další procedurou, která se provádí v pivních lázních v Plzni. Obklady se aplikují na bolavé části těla a uvolňují účinné látky z pivních složek, které mají protizánětlivé a regenerační účinky.

 

Příprava na návštěvu pivních lázní v Plzni

Co si vzít s sebou

Při návštěvě pivních lázní v Plzni si nezapomeňte vzít plavky, ručník a přezůvky. Většina lázní poskytuje šampon a sprchový gel, ale můžete si vzít i vlastní, pokud dáváte přednost konkrétním značkám.

 

Očekávání před procedurou

Před procedurou v pivních lázních se doporučuje přijít včas, abyste měli dostatek času na převléknutí a případně i na konzultaci s personálem lázní. Během procedury se snažte uvolnit a vychutnat si relaxační účinky pivních lázní. Po proceduře můžete využít odpočinkových prostor, kde si můžete dát sklenku plzeňského piva a dopřát si chvíli klidu.

 

Cestovní tipy a ubytování

Plzeň leží asi 90 km západně od Prahy a je snadno dostupná autem, vlakem i autobusem. Pokud cestujete vlakem nebo autobusem, nádraží se nachází přímo v centru města, odkud se můžete snadno dostat do pivních lázní nebo ubytovacích zařízení.

 

Ubytování v Plzni

V Plzni naleznete širokou škálu ubytovacích zařízení, která uspokojí každého návštěvníka. Některá z nich, která doporučujeme, jsou:

  1. Hotel Rango – tento luxusní hotel se nachází v centru Plzně a nabízí skvělé služby a pokoje s výhledem na město.
  2. Penzion U Gigantu – rodinný penzion se nachází nedaleko pivovaru Pilsner Urquell a nabízí příjemné ubytování v klidném prostředí.
  3. Hostel River – levnější ubytování pro mladší cestovatele, které se nachází poblíž řeky Radbuzy a nabízí jednoduché pokoje s veškerým potřebným vybavením.

Navštivte pivní lázně v Plzni a užijte si nejen jejich léčivé účinky, ale také atmosféru tohoto známého pivního města. Vyzkoušejte si pivní koupel, masáž nebo obklady a odpočiňte si v jedinečném prostředí lázní.

 

Často kladené otázky

  1. Jsou v pivních lázních v Plzni nabízeny i jiné procedury než pivní? Ano, některé pivní lázně v Plzni nabízejí i klasické wellness procedury, jako jsou masáže, sauny nebo vířivky.
  2. Je nutné si rezervovat procedury v pivních lázních dopředu? Doporučuje se rezervovat si procedury v pivních lázních v Plzni předem online, zejména v turistické sezóně, kdy je o ně větší zájem. Rezervaci můžete provést online.
  3. Mohou do pivních lázní chodit děti? Před návštěvou pivních lázní s dětmi se doporučuje konzultovat s konkrétním zařízením, protože věkové omezení se může lišit. Některé pivní lázně v Plzni mohou mít věkovou hranici pro procedury, jako je pivní koupel nebo masáž, zatímco jiné lázně mohou nabízet speciální procedury pro děti.

  4. Je možné navštívit pivní lázně, pokud nejsem pivní fanoušek? Ano, i když nejste fanouškem piva, můžete stále využít léčivé účinky pivních lázní. Pivní lázně v Plzni nabízejí různé procedury, které využívají především složek z piva, ale ne nutně samotného piva. Navíc, mnoho pivních lázní nabízí i klasické wellness procedury.

  5. Jak dlouho trvá jedna procedura v pivních lázních? Doba trvání procedury v pivních lázních se může lišit v závislosti na konkrétní proceduře a zařízení. Pivní koupel obvykle trvá 20-30 minut, zatímco pivní masáž může trvat od 30 minut do jedné hodiny. Doporučuje se věnovat dostatek času na odpočinek před a po proceduře.

 

Kontaktní informace

Adresa:

Pivovarský dvůr Plzeň

Selská náves 21/2

326 00 Plzeň – Černice

Telefon:

(+420) 377 994 311

Hodnocení zákazníků

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Hodnotilo: 34